SKYAIR Serisi 3kW- 2500kW

Yüksek COP özelliğine sahip PROVENT su soğutmalı soğutma grupları monoblok yapıları sayesinde her türlü proje ihtiyacını karşılayabilecek şekilde üretilmektedir. Kompakt yapıları sayesinde daha az yer kaplarlar, dolayısıyla büyük hacimli makine dairelerine gerek kalmaz.

Su Soğutmalı Chiller Genel Özellikleri Nelerdir ?

Yüksek COP özelliğine sahip PROVENT su soğutmalı soğutma grupları monoblok yapıları sayesinde her türlü proje ihtiyacını karşılayabilecek şekilde üretilmektedir. Kompakt yapıları sayesinde daha az yer kaplarlar, dolayısıyla büyük hacimli makine dairelerine gerek kalmaz. PROVENT su soğutmalı su soğutma grupları oldukça zengin bir model yelpazesine sahiptir. Konfor amaçlı kullanımının yanı sıra üretim sektörlerine de hizmet vermektedir. Multi chiller fonksiyonu ile kesintisiz hizmet sağlar. Uzaktan bağlantı ve web tabanlı haberleşme sistemi sayesinde hızlı ve kolay arıza tespiti yaparak kesintisiz çalışma sağlarlar. PROVENT su soğutmalı soğutma grupları büyük ölçekli projelerde, enerji santrallerinde ve sanayi sektöründe ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Su soğutmalı soğutma grupları, PROVENT tarafından üretilen diğer cihazlarla PROCON iletişim protokolü ile iletişim kurar.

Bir Su Soğutma Grubu (CHILLER) Ne İşe Yarar?

Su soğutma gruplarının çok yaygın bir kullanım alanı vardır. Konforlu kullanımının yanı sıra enerji santralleri, üretim tesisleri, gıda sektörü, kalıp sanayi gibi birçok alanda ve sportif amaçlarla tercih edilmektedir. Soğutulmuş su, sistem içi kurulumlar kullanılarak istenilen noktaya kolayca taşınır . Kullanıma hazır soğutulmuş su , klima santralleri ve fan coil üniteleri yardımıyla kalıp soğutma işlemlerinde soğuk suya ihtiyaç duyan gıda üretim tesislerinin üretim aşamalarında kullanılmaktadır . Multi chiller fonksiyonu ve yedekli kullanım özelliği ile kesintisiz hizmet sağlar. Kış mevsiminin soğuk geçtiği iklim koşullarında, serbest soğutma özelliği sayesinde kuru soğutucu özelliği ekleyerek düşük enerji tüketimi ile soğutma sağlar. Hava soğutmalı su soğutma grupları monoblok veya ayrık kondenser olarak imal edilmektedir. Hava ve su soğutmalı su soğutma grupları kullanım amacına göre +25 °C ile -15 °C aralığında su üretmekte ve her türlü ihtiyaca cevap vermektedir.