HAKKIMIZDA

Professional – Ventilation

 

2007 yılında iklimlendirme sistemleri tasarlamak ve üretmek amacıyla kurulmuştur. İklimlendirme ve enerji verimliliğinde önemli ilerlemeler kaydederek başarılı bir üretim geçmişine ve bilgi birikimine ulaşmıştır.

PROVENT TERMOMEKANİK, kuruluşundan bu yana araştırma geliştirme ve performans ürün tasarımı alanlarında faaliyet göstermektedir. 2012 yılı ortalarında Kütahya ili Tavşanlı ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesindeki kendi fabrikasına taşınmış ve halen burada üretim faaliyetlerine devam etmektedir. Toplam 12.000 m² fabrikada 150 personel ile çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye, Rusya, Azerbaycan, Irak, Pakistan, Özbekistan, Cezayir, Moğolistan, Kırgızistan, Gürcistan, Fas, Senegal, Türkmenistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Arnavutluk ve KKTC’de İstanbul ve Ankara’da bölge ofisleri bulunan distribütörlük işi . ortakları ile pazarlama ve satış yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

PROVENT TERMOMEKANİK her zaman yenilikçi bakış açısı ve çevre bilinci ile üretmeyi amaç edinmiştir. Tasarımdan üretime kadar bu bilinçle hareket ederek daha çevre dostu ürünlerin ortaya çıkmasına özen göstermiştir.

 

Firmamızın ana üretim kalemleri olarak;

– Soğutucu; Su Soğutmalı Sistem (Hava soğutmalı, su soğutmalı, uzak kondenserli ve serbest soğutmalı modeller)

– çatı katı; Paket tip Klima Sistemi (tropikal tip, sadece soğutma, ısı pompalı, doğalgaz brülörlü, ısı geri kazanımlı, free cooling modeller)

-Klima Santralleri (Mix havalı, %100 taze havalı, plakalı ve rotorlu tip ısı geri kazanımlı modeller. Sıcak ve soğuk su bağlantılı, Dx serpantinli hijyenik tip modeller)

– Havuz Nem Alma Klima Santrali (Sıcak sulu batarya, elektrikli ısıtıcı, plakalı, ısı borulu ve hidrolik tip ısı geri kazanımlı)

– Fancoil Cihazları (Yüksek, orta ve düşük statik basınçlı kanal tipi, kasetli ve kasetsiz yer tipi modeller)

– Isı Geri Kazanım Cihazları (Alüminyum plakalı eşanjör, rotorlu eşanjör, elektrikli ısıtıcı, sıcak sulu batarya, dx batarya ve dahili kompresör)

– Ekoloji Üniteleri (Tek ve çift geçişli elektrostatik ve silindirik karbon filtreler, yağ tutucu metal filtreler, sulu partikül ve kül giderme modelleri)

Fan grupları (Hücreli tip aspiratör, mutfak tipi hücreli aspiratör, kanal tipi aspiratör, aksiyal tip fanlar, salyangoz tipi fanlar, çatı tipi fanlar, radyal ve aksiyal tip jet fanlar)

 

PROVENT TERMOMEKANİK, üretiminde teknolojiyi günümüz şartlarına uygun olarak titizlikle takip ederek cihazların tasarımı ve imalatında bilgisayar tabanlı seçim programları kullanmaktadır. Üretim aşamasında CNC kontrollü makine ve ekipmanlar kullanılmaktadır.Firmamız kalite yönetim sisteminde ISO 9001, ISO 14001 belgelerine, ürün kalite belgeleri olarak TSEK, CE, provent, GOST belgelerine ve Doğalgaz brülörleri için GAZMER tescil belgesine sahiptir.Hedeflerimiz yurt içi ve yurt dışı satışlarımızı daha da artırmak, daha fazla istihdam sağlayarak ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak ve PROVENT‘i bir dünya markası yapmaktır.
Bu yolda desteğini esirgemeyen devletimize, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan tüm teknik personele ve projelerinde bizi tercih eden çok değerli müşterilerimize şükranlarımızı sunarız.

 

GÖREVİMİZ

Referanslarımızdan güç alarak, doğru kararlar alarak, şirketimizde çalışan personeli çok daha donanımlı hale getirerek, bu sorumluluğun bilinciyle aldığımız bayrağı gelecek nesillere aktarmak, satış sonrası hizmetlerimizi daha da ileriye götürmek. mutlak müşteri memnuniyetini gözeterek, kalite politikamızdan ödün vermeden sürekli kendini yenileyerek daha iyi noktalara ulaşmaktır. firma olma sloganından vazgeçmemek.

Yurt dışında kendi faaliyet alanımızda, ilgili kanallarda, dış dünyada ülkemizi gururla temsil etmek, bilgi ve tecrübemizden aldığımız güçle en iyi ve verimli ürünleri tasarlamak ve yerimizi almak en büyük hedeflerimiz arasındadır. gelişen Türkiye Cumhuriyeti’nin temsilcisi olarak uzak dünyaların pazarlarında.

 

VİZYONUMUZ

Ülkemizde ve dünyada sürekli büyüyen iklimlendirme sektöründeki dinamizme hızla uyum sağlayarak diğer ülkelere teknoloji satmayı amaç edinmiş ve bu ideali gerçekleştirmek için emin adımlarla yolumuza devam etmekteyiz. Ürettiğimiz tüm ürünlerin daha verimli ve uzun süreli çalışabilmesi için sürekli Ar-Ge faaliyetleri yürütüyoruz. Küreselleşen günümüz dünyasında yerimizi sağlamlaştırmanın yolunun en iyiyi, en kaliteli ürünü en az maliyetle üretmekten geçtiğinin vazgeçilmez bir ilke olduğunun bilincindeyiz. Her alanda lider firmaların artık her büyüklükteki talebi bu felsefeyle değerlendirdiğini biliyoruz. Başarının sırrı, başarıya inanmak ve bu uğurda önünüze çıkabilecek her türlü engeli aşarak hedeflerinize kısa sürede ulaşmaktır.