SKYAIR (3 kW-2500kW)

Su soğutma gruplarının çok yaygın bir kullanım alanı vardır. Konforlu kullanımının yanı sıra enerji santralleri, üretim tesisleri, gıda sektörü, kalıp sanayi gibi birçok alanda ve sportif amaçlarla tercih edilmektedir. Soğutulmuş su, sistem içi kurulumlar kullanılarak istenilen noktaya kolayca taşınır . Kullanıma hazır soğutulmuş su , klima santralleri ve fan coil üniteleri yardımıyla kalıp soğutma işlemlerinde soğuk suya ihtiyaç duyan gıda üretim tesislerinin üretim aşamalarında kullanılmaktadır .

Hava Soğutmalı Soğutma Gruplarının Genel Özellikleri Nelerdir ?

İklimlendirme sektöründe çok fazla deneyime sahip olan PROVENT THERMOMEKANİK; ISO 9001, ISO 14001, CE ve TSEK normlarına uygun hava soğutmalı su soğutma grupları üretmektedir. Özellikle ağır çalışma koşullarına dayanıklı cihazların tasarımı ve imalatı konusunda yirmiden fazla bilgi birikimine sahiptir. Firmamızın ürettiği soğutma grupları dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır. PROVENT soğutma grupları kompakt yapıları sayesinde küçük mekanlara kurulabilir ve yaşam için daha fazla alan sağlar. PROVENT soğutma grupları farklı tip ve model yelpazesi ile konfor ve endüstriyel amaçlı projelerde kullanılmaktadır. Endüstriyel amaçlı kullanılan yerlerde iş faaliyetlerinin kesintiye uğramaması için acil durum senaryolarını kullanır. Uzaktan erişim ve online bağlantı özelliği sayesinde kolay arıza tespiti ile sürdürülebilir performans sağlar. PROVENT hava soğutmalı su soğutma grupları; AVM sektörü, konut projeleri, üretim sektörü ve daha birçok projede kullanılmaktadır. Hava soğutmalı su soğutma grupları, PROVENT tarafından tasarlanan ve geliştirilen PROCON iletişim protokolü ile diğer PROVENT ürünleriyle iletişim kurar.

 

Su Soğutmalı Chiller Genel Özellikleri Nelerdir ?

Yüksek COP özelliğine sahip PROVENT su soğutmalı soğutma grupları monoblok yapıları sayesinde her türlü proje ihtiyacını karşılayabilecek şekilde üretilmektedir. Kompakt yapıları sayesinde daha az yer kaplarlar, dolayısıyla büyük hacimli makine dairelerine gerek kalmaz. PROVENT su soğutmalı su soğutma grupları oldukça zengin bir model yelpazesine sahiptir. Konfor amaçlı kullanımının yanı sıra üretim sektörlerine de hizmet vermektedir. Multi chiller fonksiyonu ile kesintisiz hizmet sağlar. Uzaktan bağlantı ve web tabanlı haberleşme sistemi sayesinde hızlı ve kolay arıza tespiti yaparak kesintisiz çalışma sağlarlar. PROVENT su soğutmalı soğutma grupları büyük ölçekli projelerde, enerji santrallerinde ve sanayi sektöründe ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Su soğutmalı soğutma grupları, PROVENT tarafından üretilen diğer cihazlarla PROCON iletişim protokolü ile iletişim kurar.

 

Bir Su Soğutma Grubu (CHILLER) Ne İşe Yarar?

Su soğutma gruplarının çok yaygın bir kullanım alanı vardır. Konforlu kullanımının yanı sıra enerji santralleri, üretim tesisleri, gıda sektörü, kalıp sanayi gibi birçok alanda ve sportif amaçlarla tercih edilmektedir. Soğutulmuş su, sistem içi kurulumlar kullanılarak istenilen noktaya kolayca taşınır . Kullanıma hazır soğutulmuş su , klima santralleri ve fan coil üniteleri yardımıyla kalıp soğutma işlemlerinde soğuk suya ihtiyaç duyan gıda üretim tesislerinin üretim aşamalarında kullanılmaktadır . Multi chiller fonksiyonu ve yedekli kullanım özelliği ile kesintisiz hizmet sağlar. Kış mevsiminin soğuk geçtiği iklim koşullarında, serbest soğutma özelliği sayesinde kuru soğutucu özelliği ekleyerek düşük enerji tüketimi ile soğutma sağlar. Hava soğutmalı su soğutma grupları monoblok veya ayrık kondenser olarak imal edilmektedir. Hava ve su soğutmalı su soğutma grupları kullanım amacına göre +25 °C ile -15 °C aralığında su üretmekte ve her türlü ihtiyaca cevap vermektedir.

 

Su Soğutma Grubu (CHILLER) Kullanım Alanları Nelerdir?

Hava ve su soğutmalı su soğutma grupları 3 kW ile 2500 kW kapasite aralığında birçok farklı model ve seçenekte üretilmektedir. Hava soğutmalı, kondenser hava soğutmalı, split kondenser, su soğutmalı kondenser ve ısı pompası özelliği gibi geniş bir seçenek yelpazesi avantajına sahiptir. Cnc makine yardımcı ekipmanı olarak küçük kapasiteli modeller ; plastik ve alüminyum enjeksiyon kalıplarını soğutmak için farklı kapasitelerde cihazlar kullanılmaktadır. Konut projelerinde oteller, alışveriş merkezleri, kamu binaları, spor sinemaları ve tiyatro salonlarının soğutulmasında orta ve büyük ölçekli modeller kullanılmaktadır. Negatif çalışan cihazlar buz pistlerinde ve negatif proses gerektiren üretim hatlarında kullanılmaktadır. İklimin daha ılıman olduğu orta kuşak bölgelerinde kış aylarında ısınma amaçlı kullanılmaktadır.

 

Su Soğutma Grubunun (CHILLER) Diğer Sistemlere Göre Avantajları Nelerdir?

Hava Soğutmalı (CHILLER) Genel Özellikleri
İklimlendirme sektöründe oldukça fazla deneyime sahip olan PROVENT TERMOMEKANİK ISO 9001,ISO 14001, CE ve TSEK normlarına uygun olarak hava soğutmalı su soğutma gurubu üretimi yapmaktadır. Özellikle ağır çalışma şartlarına dayanıklı cihazların tasarlanıp üretilmesi konusunda yirmi aşan bilgi birikimine sahiptir. Şirketimizin üretimini yaptığı soğutma gurupları dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır. PROVENT soğutma gurupları kompakt yapıları sayesinde küçük yerlere monte edilerek yaşam için daha fazla alan kalmasını sağlar. PROVENT su soğutma gurupları değişik tip ve model aralığı ile konfor ve endüstriyel amaçlı projelerde kullanılmaktadır. Endüstriyel amaçlı kullanılan yerlerde işletme faaliyetlerinin kesintiye uğramaması için acil durum senaryoları kullanmaktadır. Uzaktan erişim ve çevrimiçi bağlantı özelliği sayesinde kolay arıza tespiti yapılarak sürdürülebilir performans sağlar. PROVENT hava soğutmalı su soğutma gurupları AVM sektörü konut projeleri üretim sektörü ve daha birçok projede kullanılmaktadır. Hava soğutmalı su soğutma gurupları PROVENT tarafından tasarlanıp geliştirilen PROCON haberleşme protokolü ile diğer PROVENT ürünleri ile iletişim kurmaktadır.

Su Soğutmalı (CHILLER) Genel Özellikleri
Yüksek C.O.P özelliğine sahip PROVENT su soğutmalı su soğuma gurupları monoblok yapıları sayesinde her türlü proje ihtiyacına cevap verebilecek şekilde üretilmektedir. Kompakt yapıları sayesinde daha az alan işgal ettiğinden dolayı büyük hacimli makine dairelerine ihtiyaç duyulmamaktadır. PROVENT su soğutmalı su soğutma gurupları çok zengin model yelpazesine sahiptir. Konfor amaçlı kullanımların yanı sıra üretim sektörlerine de hizmet vermektedir. Multi chiller fonksiyonu ile kesintisiz hizmet vermektedir. Uzaktan bağlantı ve web tabanlı iletişim sistemi sayesinde hızlı ve kolay arıza tespiti yapılmasına imkan tanır ve bu sayede kesintisiz çalışma imkanı sağlar. PROVENT su soğutmalı su soğutma grupları büyük ölçekli projeler enerji santralleri ve sanayi sektöründe ve daha birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Su soğutmalı su soğutma gurupları PROVENT tarafından üretimi yapılan diğer cihazlar ile PROCON haberleşme protokolü ile iletişim kurmaktadır.
Su Soğutma Gurubu(CHILLER) Ne İşe Yarar
Su soğutma guruplarının oldukça yaygın bir kullanım alanı vardır. Konfor amaçlı kullanımların yanı sıra enerji santralleri üretim tesisleri gıda sektörü kalıp sanayi ve sportif amaçlar gibi birçok alanda tercih edilmektedir. Soğutulmuş su sistem içi tesisatlar kullanılarak istenilen noktaya kolay bir şekilde ulaştırılır. Kullanıma hazır soğutulmuş su klima santralleri ve fan coil cihazları yardımı ile mekanların soğutulmasında kalıp soğutma işlemlerinde soğuk su ihtiyacı olan gıda üretim tesislerinde üretim aşamalarında kullanılmaktadır. Multi chiller fonksiyonu ile yedekli kullanım özelliği ile kesintisiz hizmet vermektedir. Kış mevsiminin soğuk geçtiği iklim koşullarında serbest soğutma özelliği sayesinde kuru soğutucu özelliği ilavesi yapılarak düşük enerji tüketimi ile soğutma yapmaktadır. Hava soğumalı su soğutma gurupları monoblok veya ayrık kondenserli olarak imal edilmektedir. Hava ve su soğutmalı su soğutma gurupları kullanım amacına bağlı olarak +25 ila -15 derece soğuk su üreterek her türlü ihtiyaca cevap vermektedir.

 

Su Soğutma Gurubu(CHILLER) Kullanım Alanları
Hava ve su soğutmalı su soğutma gurupları 3 kW ile 2500 kW kapasite aralığında bir çok farklı model ve seçenekte üretilmektedir. Hava soğutmalı kondenserli hava soğutmalı ayrık kondenserli su soğutmalı kondenserli ve ısı pompası özelliğine sahip olmak üzere geniş bir seçenek avantajına sahiptir. Küçük kapasiteli modeller cnc makine yardımcı ekipmanı olarak daha farklı kapasitedeki cihazlar plastik ve alüminyum enjeksiyon kalınlarının soğutulmasında kullanılır. Orta ve büyük ölçekli modeller otel AVM kamu binaları spor sinema ve tiyatro salonlarının soğutulmasında konut projelerinde kullanılmaktadır. Eksi çalışan cihazlar buz pisti ve eksi proses gerektiren üretim hatlarında kullanılmaktadır. İklimin daha ılıman geçtiği orta kuşak bölgelerinde kış aylarında ısıtma amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Su Soğutma Gurubunun (CHILLER) Diğer Sistemlere Göre Avantajlı Yönleri
Su soğutma gurupları büyük ölçekli projelerde tercih edilmektedir. Hava alanı büyük ölçekli sosyal alanlar büyük konferans ve spor salonları daha büyük güç ve soğutma kapasitesi istediğinden büyük kapasiteli cihazlar gerekmektedir. Ayrıca soğutulmuş su izolasyonlu akümülatör sistemlerinde depolandığı için soğutma akışı asla kesintiye uğramaz. Daha küçük kapasiteli sistemlerde birden çok ünite ve kontrol sistemi olduğu için arıza riski artmakta ve senkronizasyon bozukluğu ihtimali bulunmaktadır. Büyük kapasiteli tek bir soğutma gurubu ile fabrikada üretim hattında proses soğutması yaparken aynı anda yönetim binasının da soğutulması mümkün olmaktadır. Sistem üzerinde soğutulmuş suyun sürekli dolaşıyor olması klima santrali ve fan coil cihazlarına start verildiği anda hızlı performans alınmasını sağlamaktadır.