PDC SERİSİ (25,2 kW-66kW)

Dx klima santrallerinde paket hijyenik klima santrallerinde dış üniteler kanal tipi klimalar ile birlikte kullanılmaktadır . Pratik ısıtma ve soğutma ihtiyacı olan yerlerde kullanılır. Taze hava santralleri olarak kullanılan sistemlerde taze havanın şartlandırılması için kullanılır. Dış üniteler ısı pompalı veya sadece soğutma çevrimli olarak üretilmektedir.

Dış Ünitelerin Genel Özellikleri Nelerdir?

Dış üniteler statik boya kaplı galvanizli saclar kullanılarak imal edilmektedir. Bakır borulu alüminyum kanatlı kondenser serpantini yüksek ısı transferi sağlar. Kondenser fanları eksenel tasarıma sahip olup, düşük ses seviyesine sahiptir. Cihazlarda yüksek verimli scroll kompresörler kullanılmaktadır. Soğutma devresi üzerinde kompresör, kondenser yağ ayırıcı, sıvı soğutucu tutucu, filtre, genleşme valfi ve emniyet elemanları bulunmaktadır .

Dış Üniteler Ne Yapar? Yapmak?

dx serpantinli sistemlerde ısıtma ve soğutma kaynağı olarak dış üniteler kullanılmaktadır. Direk genleşmeli her türlü sisteme kolayca bağlanarak pratik iklimlendirme çözümleri sunar . Sistemin hızlı montajı ve oldukça kompakt yapısı her türlü projeye kolay bağlantı imkanı sağlar. Yüksek verimli scroll kompresörler sayesinde enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

 

Dış Üniteler Nerelerde Kullanılır?

dx klima santrallerinde paket hijyenik klima santrallerinde dış üniteler kanal tipi klimalar ile birlikte kullanılmaktadır . Pratik ısıtma ve soğutma ihtiyacı olan yerlerde kullanılır. Taze hava santralleri olarak kullanılan sistemlerde taze havanın şartlandırılması için kullanılır. Dış üniteler ısı pompalı veya sadece soğutma çevrimli olarak üretilmektedir.

 Dış Ünitelerin diğer sistemlere göre avantajları nelerdir?

Dış üniteler sisteme çok pratik bir şekilde bağlanabilir. Klima santraline veya bağlı olduğu sisteme sadece bakır borular yardımıyla bağlanır. Dış üniteler kullanım ve montaj kolaylığı açısından sıklıkla tercih edilmektedir. 20 hp’lik modüllerde 6’lı gruplar halinde bağlanabilir ve esnek kapasite çözümleri sunar.