Türkçe
Türkçe
English
444 65 09 Pts - Cuma 08:30 - 17:30 Tavşanlı OSB 6. Cd. No:5 Kütahya
Sertifikalar
CE,Tsek,ISO
Menşei
%100 TÜRK MALI
Enerji Sınıfı
A+ CLASS
Teklif Talebi

FanCoil Cihazları Genel Özellikleri

Yüksek basınçlı fan coil cihazları galvaniz alaşımlı saclar kullanılarak imal edilmektedir. Isıtıcı ve soğutucu bataryalar bakır borulu ve alüminyum kanatlıdır. Yüksek basınçlı fan coil cihazlarında direk tahrikli öne eğik sık kanatlı radyal fanlar kullanılmaktadır. Radyal fanlar standart olarak 3 hızlı olarak kullanılmaktadır.

 

FanCoil Cihazları Ne İşe Yarar

Fan coil cihazları ısı transfer maddesi olarak suyun kullanıldığı sistemlerde sudan enerji alınmasında kullanılmaktadır. Su çok iletken bir maddedir su soğutma gurupları ile soğutma enerjisi sıcak su kazanı ile ısıtma enerjisi ile yüklenir. Sisteme montajı yapılan sirkülasyon pompası ile su sürekli olarak dolaşım yapmak zorunda bırakılır. Fancoil cihazları bakır borulu serpantinleri sayesinde enerjinin sudan havaya geçirilmesine olanak tanımaktadır.

 

FanCoil Cihazları Nerede Kullanılır

Büyük ölçekli tüm kamu ve özel sektör binalarında hvac elemanı olarak kullanılmaktadır. Mağazalar sinema ve tiyatro salonları schowroom  adliye binaları derslikler ve buna benzer alanlarda kullanılmaktadır. Geniş yelpaze aralığı sayesinde en küçük mekanların yanı sıra daha büyük yerlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. İki veya dört borulu alternatifli olmaları aynı anda ısıtma veya soğutma yapılabilmektedir.

 

FanCoil Cihazlarının Diğer Sistemlere Göre Avantajlı Yönleri

Fan coil cihazları 0.8 ila 30 kW arasında farklı kapasitelerde imal edilmektedir. En küçük alanlarda bile sorunsuz iklimlendirme çözümü sunmaktadır. Dijital oda termostadı ile çalıştırılarak hassas ısı ve hava debisi ayarı yapılmaktadır. 4 borulu fan coil sistemleri aynı anda ısıtma ve soğuta yapma özelliğine sahiptir. Özellikle otel ve yüksek katlı binalarda kuzeye bakan taraflarda ısıtma güneye bakan taraflarda soğutma ihtiyacı olabilmektedir. 4 borulu sistemler konforlu bir iklimlendirme sağlar.

 

About the author

Leave a Reply

Whatsapp
Whatsapp İle İletişime Geçin
Whatsapp İle İletişime Geçin.