Türkçe
Türkçe
English
444 65 09 Pts - Cuma 08:30 - 17:30 Tavşanlı OSB 6. Cd. No:5 Kütahya
Sertifikalar
CE,Tsek,ISO
Menşei
%100 TÜRK MALI
Enerji Sınıfı
A+ CLASS
Teklif Talebi

Salyangoz Tipi Fan Genel Özellikleri

Salyangoz aspiratörler dkp veya siyah saclar kullanılarak imal edilmektedir. Yüksek basınçlı olan modellerde fanlar motor miline direk akuple edilmektedir. Salyangoz aspiratörler 500 m/3 ila 100.000 m3/h kapasite aralığında çok değişik model ve tipte imal edilmektedir.

 

Salyangoz Tipi Fan Ne İşe Yarar

Salyangoz tipi fanlar genel olarak sanayi ortamlarında kullanılmaktadır. Kirli tozlu ve parçacık yüklü havanın çalışma ortamından uzaklaştırılmasına imkan sağlar. Kaynak ve boya atölyeleri genelde çok tozlu mekanlardır. Havada asılı durumda olan toz konfor amaçlı üretilen aspiratör sistemlerinin balans dengesini bozmaktadır. Salyangoz tipi aspiratörler daha mukavemetli fan yapıları sayesinde yüksek devir basınca dayanabilmektedir. Salyangoz tipi aspiratörlerde geriye eğimli seyrek kanatlı fanlar kullanılmaktadır.

 

Salyangoz Tipi Fan Nerede Kullanılır

Salyangoz tipi fanlar ağırlıklı olarak sanayi kuruluşlarında kullanılmaktadır. Kaynak atölyelerinde duman ve metal tozlarının çekilmesinde kullanılır. Boya atölyelerinde havada uçuşan boyaların iç ortamdan arındırılmasında kullanılmaktadır. Bu tip kullanımların yanı sıra hava yolu ile malzeme taşıması yapılan yerlerde salyangoz tipi fanlar tercih edilmektedir. Sanayi tipi aspiratörler genel olarak konfor sistemlerinde kullanılmaz. Davlumbaz emiş sistemlerinde yağlı ve partikül yüklü havanın transfer edilmesinde kullanılmaktadır.

 

Salyangoz Tipi Fanların Diğer Sistemlere Göre Avantajlı Yönleri

Salyangoz tipi aspiratörler daha dayanıklı yapıları sayesinde uzun süre sorunsuz hizmet vermektedir. Salyangoz tipi fanlar basınç ve debi ihtiyaçlarına göre direk akuple veya kayış kasnak tahrikli olarak dizayn edilmektedir. Salyangoz tipi aspiratörler kare tasarımları sayesinde üfleme tarafı istenilen kenardan kolaylıkla çıkış yapılabilmektedir.

About the author

Leave a Reply

Whatsapp
Whatsapp İle İletişime Geçin
Whatsapp İle İletişime Geçin.