Türkçe
Türkçe
English
444 65 09 Pts - Cuma 08:30 - 17:30 Tavşanlı OSB 6. Cd. No:5 Kütahya
Sertifikalar
CE,Tsek,ISO
Menşei
%100 TÜRK MALI
Enerji Sınıfı
A+ CLASS
Teklif Talebi

Radyal Isıtma Apareyi Genel Özellikleri

Radyal apareyeler 1.2 mm kalınlığında galvaniz kaplı saclar kullanılarak imal edilmektedir. Büküm işlerinin ardından ana gövde elektrostatik toz boya ile kaplanmaktadır. Isıtıcı serpantin bakır boru alüminyum kanatlı olarak imal edilmektedir. Hava üfleme sisteminde seyrek kanatlı radyal fanlar kullanılmaktadır. Radyal fanlar motor miline akuple edilerek verim kayıplarının önüne geçilmektedir. Tahrik sisteminde üç fazlı asenkron elektrik sitemi kullanılmaktadır.

 

Radyal Isıtma Apareyi

Radyal tip ısıtma apareyleri hızlı ve etkili ısıtma yapmak için kullanılan cihazlardır. Yüksek tavanı olan yerlerde ısıtma yapmak oldukça zordur. Isınan havanın yükselerek yukarı çıkma prensibi tavanı yüksek olan yerlerde ısıtma fonksiyonunu oldukça zorlaştırmaktadır. Radyal ısıtma apareyleri yüksek basınçlı radyal fanları sayesinde sıcak havanın daha ileriye gönderilmesi sağlanır. Geniş hacimli alanlarda radyal ısıtıcı apareyler sayesinde kolaylıkla ısıtılabilmektedir.

 

Radyal Isıtma apareyi Nerelerde kullanılır

Radyal fanlı ısıtma apareyleri depo hangar fabrika spor salonu ve geniş hacimli schow room ve dükkanların ısıtılmasında kullanılmaktadır. Bu tip mekanlar genellikle yüksek tavanlı oldukları için radyal ısıtıcı apareyler sayesinde daha kolay ısıtılmaktadır. Radyal ısıtma apareyleri üç yollu vana bağlantısı yapılarak oda termostadı kontrolünde çalıştırılmaktadır. Oda termostadı sayesinde iç mahal istenilen ısı değerinde tutulabilmektedir.

 

Rayal Isıtma Apareylerinin Diğer Sistemlere Göre Avantajları

Radyal ısıtıcı apareyler panel radyatör veya konvensiyonel sistemlere göre daha hızlı ısıtma yapmaktadır. Radyal apareyler zemin seviyesinden 2.5 ila 3 metre yükseklikte monte edilerek radyal fanlı üfleme sistemi ile zemin seviyesine kadar ısıtma işlemi yapılabilir. Isıtıcı apareylerin hava çıkış bölümünde bulunan ayarlı hava yönlendirme klapeleri sıcak havanın her tarafa homojen bir şekilde yönlendirilmesini sağlamaktadır.

 

About the author

Leave a Reply

Whatsapp
Whatsapp İle İletişime Geçin
Whatsapp İle İletişime Geçin.