Türkçe
Türkçe
English
444 65 09 Pts - Cuma 08:30 - 17:30 Tavşanlı OSB 6. Cd. No:5 Kütahya
Sertifikalar
CE,Tsek,ISO
Menşei
%100 TÜRK MALI
Enerji Sınıfı
A+ CLASS
Teklif Talebi

Plug Fanlı Hücreli Aspiratör Genel Özellikleri

Plug fanlı aspiratörler özel çelik kaidesi üzerine inşa edilmektedir. Kutu profiller kullanılarak ana gövde oluşturulmaktadır. Hücreler çift cidarlı paneller kullanılarak imal edilmektedir. Çift cidarlı panellerin dışında 1 mm boyalı galvaniz içinde ise 0.5 mm kalınlığında galvaniz saclar kullanılmaktadır. İki cidar arasında yüksek yoğunlukta kaya yünü izolasyon kullanılmaktadır.  Cihazlarda geriye eğik kanatlı radyal fanlar kullanılmaktadır. Radyal fanlar motor miline direkt akuple edilmiştir. Cihazlarda 380 volt asenkron elektrik motorları kullanılmaktadır.

 

hucreli-plug-fan

Plug Fanlı Hücreli Aspiratör Ne İşe Yarar

Plug fanlı hücreli aspiratörler konfor tipi havalandırma ihtiyacı olan yerlerde ve partikül transferi yapılan yerlerde kullanılmaktadır. Cihazlarda kayış kasnak mekanizması bulunmadığı için net verimleri oldukça yüksektir. Daha sorunsuz ve daha verimli havalandırma yapmak plug fanlı hücreli aspiratörler ile daha mümkün hale gelmiştir. Hava kanalı bağlantısının zor olduğu yerlerde bu tip aspiratörler montaj kolaylığı sağlamaktadır..

 

Plug Fanlı Hücreli Aspiratör Nerede Kullanılır

plug-fan

Plug fanlar ofis fabrika otopark sığınak tamirhane spor salonu wc vb yerlerin havalandırılmasında kullanılmaktadır. Frekans invertörü bağlantısına uygun

olmaları nedeniyle devir ayarı yapılarak farklı kapasitelerde kullanılmaktadır. Davlumbaz üzerinden emiş yapılan projelerde aspiratöre metal filtre montajı yapılmaktadır. Yağlı ortamlarda kullanılan baca aspiratörlerinin elektrik motorları hava akımı dışında bırakılarak daha uzun bir çalışma ömrü kazanılmış olur.

Plug Fanlı Hücreli Aspiratör Diğer Sistemlere Göre Avantajlı Yönleri

Plug fanlı hücreli aspiratörler diğer muadillerine göre daha verimli çalışmaktadır. Kayış kasnak mekanizması olmaması daha az verim kaybına neden olur. Plug fanlar geriye eğimli seyrek kanatlı fanları sayesinde yüksek basınç üreterek daha uzun hava kanalı bağlantısına imkan sağlamaktadır. Cihazların hava atış ağızları tek bir kapak değişim hareketi ile cihaz hücresinin her hangi bir yüzeyinden yapılarak daha kolay kullanım sağlar.

 

About the author

Leave a Reply

Whatsapp
Whatsapp İle İletişime Geçin
Whatsapp İle İletişime Geçin.