POWERVENT (1.000-100.000m3/h)

Isıtma, soğutma ve havalandırma ihtiyacı olan yaşamsal alanlarda kullanılan klima santralleri, esnek kapasite seçim aralığı ile her hacimdeki yaşam alanlarına rahatlıkla uygulanabilmektedir. İçeride yaşayan insan sayısına göre gerekli ısı enerjisi ve taze hava hesaplanarak ve bu ihtiyaçları karşılayacak bir klima santrali seçilerek daha konforlu bir iklimlendirme sağlanır.

Klima Santrali Nedir?

Klima santralleri hücreli çelik kutu profiller ve çift cidarlı paneller kullanılarak üretilmektedir. Panellerin iç cidarları galvanizli, boyalı galvanizli veya paslanmaz çelikten; Dış duvarlar epoksi kaplı galvaniz sacdan imal edilmiştir. Panel içlerinde ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak 70 kg/h yoğunluğunda bazalt ve diyabaz esaslı taş yünü kullanılmaktadır. Tüm pano hücrelerinin altında 200 mm yüksekliğinde özel şekillendirilmiş taşıyıcı ayaklar kullanılmaktadır. Tüm kumanda kapılarında özel sızdırmazlık sağlayan kauçuk contalar kullanılmaktadır. Fan ve filtre hücresi kontrol kapılarında dairesel gözetleme pencereleri kullanılmaktadır. Merkezi hücreler, hücre bağlantı parçaları kullanılarak birleştirilir. Klima santrallerinin hava çıkış bölümlerinde karşılıklı kanatlı hava kontrol damperleri kullanılmaktadır. Klima santrallerinde genellikle direkt tahrikli plug fanlar ve ince kanatlı veya yoğun kanatlı kayış-kasnak tahrikli radyal fanlar kullanılmaktadır. Radyal fanları tahrik etmek için asenkron elektrik motorları kullanılmaktadır.

Konfor Klima Santrali Nedir?

Isıtma, soğutma ve havalandırma ihtiyacı olan yaşamsal alanlarda kullanılan konfor tipi klima santralleri, esnek kapasite seçim aralığı ile her hacimdeki yaşam alanlarına rahatlıkla uygulanabilmektedir. İçeride yaşayan insan sayısına göre gerekli ısı enerjisi ve taze hava hesaplanarak ve bu ihtiyaçları karşılayacak bir klima santrali seçilerek daha konforlu bir iklimlendirme sağlanır.

Hijyenik Klima Santrali Nedir?

Temiz oda, ameliyathane, yoğun bakım, laboratuvar ve temiz oda standartlarının uygulandığı alanlarda kullanılan klima santrali türüdür. Hijyenik klima santrallerinin yapısı diğer klima santrallerine göre büyük farklılıklar göstermektedir. Hücresel sağlamlık ve sızdırmazlık açısından oldukça sağlam bir yapıda üretilmektedir. Hijyenik klima santrali iç yüzeyi tamamen 304 kalite paslanmaz çelik sacdan imal edilmektedir. Panonun iç yüzeylerinde kiri ve tozu hapseden keskin köşe ve kenarlar yoktur. Hijyenik tip klima santrallerinde 3 kademeli filtre sistemi kullanılmaktadır. Birinci kademede G4 kaba filtre, ikinci kademede F7 torbalı filtre ve üçüncü kademede F9 torbalı filtre kullanılır.

Isı Geri Kazanımlı Klima Santralleri Nedir?

Isı geri kazanımlı klima santralleri üç farklı opsiyon ile üretilmektedir.

  1. Çapraz akışlı plakalı eşanjörlü klima santralleri

Aspiratör ve vantilatör hatlarının hava akışı plakalı eşanjör üzerinden geçirilmekte ve egzoz havasındaki ısı enerjisi taze hava hattına aktarılmaktadır.

  1. Isı çarklı tip ısı geri kazanımlı klima santrali

Çark tipi ısı geri kazanım çarkı dakikada 4 devirde saat yönünde dönerek emiş ve üfleme hatlarında enerji transferine olanak sağlar.

  1. Hidrolik sirkülasyonlu ısı geri kazanımlı klima santrali

Aspiratör ve vantilatör hava geçiş hatları üzerine monte edilmiş bakır boru ve alüminyum kanatlı ısı geri kazanım serpantinleri arasında sirkülasyon pompası yardımıyla akışkan transferi sağlanmaktadır. Akışkan içine alınan ısı enerjisi vantilatör hattına gönderilir.

Taze Hava Santralleri

Taze hava ihtiyacı olan mahallerde verilen taze havanın şartlandırılmasını sağlayan klima santralleridir. %100 taze havalı klima santralleri soğutma için chiller ve dx sistemleri ile çalışmaktadır. Isınma ihtiyacı kalorifer kazanlarından ve dx sistemlerinden sağlanmaktadır.