Türkçe
Türkçe
English
444 65 09 Pts - Cuma 08:30 - 17:30 Tavşanlı OSB 6. Cd. No:5 Kütahya
Sertifikalar
CE,Tsek,ISO
Menşei
%100 TÜRK MALI
Enerji Sınıfı
A+ CLASS
Teklif Talebi

Klima Santrali

Klima santralleri hücresel yapılı olarak çelik kutu profiller şeklinde, klima santral panelleri de çift cidarlı olarak imal edilmektedir. Panellerin iç cidarları galvaniz, boyalı galvaniz ve paslanmaz sacdan dış cidarlarında ise epoksi kaplı galvaniz saclar kullanılmaktadır. Panellerin içinde ısıl ve akustik izolasyon malzemesi olarak 70 kg/h yoğunluğunda bazalt ve diyabaz bazlı kaya yünü kullanılmaktadır. Tüm santral hücrelerinin altında 200 mm yüksekliğinde özel şekillendirilmiş taşıyıcı kaideler kullanılmaktadır. Tüm kontrol kapılarında özel sızdırmaz epdm contalar kullanılmaktadır. Fan ve filtre hücrelerine hitap eden kontrol kapılarında dairesel gözetleme pencereleri kullanılmaktadır. Santral hücreleri hücre birleştirme parçaları kullanarak birleştirilmektedir. Klima santrallerinin hava çıkış bölümlerinde aerofil kanatlı hava kontrol damperleri kullanılmaktadır. Klima santrallerinde genellikle direk tahrikli plug fanlar ve bazı projelere uygun olarak kayış kasnak tahrikli seyrek kanatlı ve sık kanatlı radyal fanlar kullanılmaktadır. Radyal fanları tahrik etmek için asenkron elektrik motorları kullanılmaktadır.

Konfor Klima Santralleri

Isıtma, soğutma, havalandırma ihtiyacı olan yaşamsal alanlarda kullanılan konfor tipi klima santralleri, esnek kapasite seçim aralığı ile her türlü hacimdeki yaşam alanlarına kolaylıkla uygulanabilmektedir. İçerde yaşayan insan sayısına göre gerekli kalori ve taze hava hesabı yapılarak bu ihtiyaçları karşılayacak klima santrali seçilerek daha konforlu bir iklimlendirme sağlanmaktadır.
Hijyenik Klima Santralleri

Temiz oda, ameliyathane, yoğun bakım, laboratuvar ve temiz oda standartları uygulanan alanlarda kullanılan klima santral çeşididir. Hijyenik klima santrallerinin yapısı diğer klima santrallerine göre çok değişiklik arz etmektedir. Hücresel mukavemet ve sızdırmazlık bakımından oldukça rijit yapıda imal edilmektedir. Hijyen klima santralinin iç yüzeyi komple 304 kalite paslanmaz saclardan imal edilmektedir. Santralin iç yüzeylerinde kir ve toz tutucu keskin köşe ve kenarlar bulunmaktadır. Hijyenik tip klima santrallerinde 3 kademe filtre sistemi kullanılmaktadır. İlk kademede G4 kaba filtre ikinci kademe olarak F7 torba filtre üçüncü kademe olarak F9 torba filtre kullanılmaktadır.

Isı Geri Kazanımlı Klima Santrali

Isı geri kazanımlı klima santralleri üç farklı konfigürasyonda imal edilmektedir.

1. Çapraz akışlı plakalı eşanjörlü klima santralleri

Aspiratör ve vantilatör hattı hava sirkülasyonları, plakalı eşanjör üzerinden geçirilerek atık hava üzerindeki ısı enerjisinin taze hava hattına aktarılması sağlanmaktadır.

2. Rotorlu ısı tamburlu tip ısı geri kazanımlı klima santrali

Tamburlu tip ısı geri kazanım tekerleği saat yönünde dakikada 4 tur devirle döndürülerek aspirasyon ve vantilasyon hatları üzerinde enerji transferi yapılmasına imkan sağlamaktadır.

3. Hidronik sirkülasyonlu ısı geri kazanımlı klima santrali

Aspitarör ve vantilatör hava geçiş hatları üzerine monte edilen bakır boru alüminyum kanatlı ısı geri kazanım bataryaları arasına bir sirkülasyon pompası yardımı ile akışkan transferi yapılmaktadır. Akışkan bünyesine alınan ısı enerjisi vantilatör hattına gönderilir.

• Taze Hava Santrali

Taze hava ihtiyacı olan mekanlarda içeriye verilen taze havanın şartlanmasına imkan tanıyan klima santralleridir. %100 taze hava klima santralleri soğutmada chiller ve dx sistemlerden güç almaktadır. Isıtma ihtiyacı kalorifer kazanlarından ve dx sistemlerden sağlanmaktadır.

• Paket Hijyenik Klima Santrali

DIN 1946/4 standartlarına uygun olarak imal edilen paket tip hijyenik klima santralleri, son derece kompakt yapıları sayesinde montaj kolaylığı sağlamaktadır. Kompakt yapılı santraller dik tip konfigürasyonu sayesinde daha küçük alanlara sığmaktadır. Pakt tip santraller dx kondenser ünitesi sayesinde ısıtma ve soğutma yapmak için başka ısı kaynağına ihtiyaç duymamaktadır.

Paket Havuz Nem alma Santralleri

Kapalı yüzme havuzlarında yoğun buharlaşma neticesinde bağıl nem miktarında ciddi artış olmaktadır. Bağıl nem miktarı %70 ve üzerine çıktığı zaman konfor şartları bozulur ve insanlar nefes almakta zorlanır. Bu gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmak için havuz nem alma klima santralleri kullanılır. Düşük evoparasyon sıcaklıkları havadaki su buharının yoğuşmasını sağlar .Havadan ayrıştırılan su damlacıkları drenaj hattı yardımı ile tahliye edilir.

About the author

Leave a Reply

Whatsapp
Whatsapp İle İletişime Geçin
Whatsapp İle İletişime Geçin.