Türkçe
Türkçe
English
444 65 09 Pts - Cuma 08:30 - 17:30 Tavşanlı OSB 6. Cd. No:5 Kütahya
Sertifikalar
CE,Tsek,ISO
Menşei
%100 TÜRK MALI
Enerji Sınıfı
A+ CLASS
Teklif Talebi

Kanal Tipi Sığınak Cihazı Ne İşe Yarar

Kanal tipi sığınak havalandırma cihazları özel tasarımları sayesinde havada asılı duran zararlı gazlar biyolojik virüsler ve nükleer serpintiler filtre edilebilmektedir. NBC filtre hepa özelliği taşımaktadır. Dış ortam havası kaba toz ve parçacıklardan G4 filtre yarımı ile temizlenir. Daha ince parçacıklar da F7 torba filtre sayesinde temizlenir. Zararlı maddeler ise NBC filtre ile süzülerek sığınak alanına arındırılmış bir hava gönderilmektedir.

 

Kanal Tipi Sığınak Cihazı Nerede Kullanılır

Kanal tipi sığınak havalandırma cihazları küçük çaplı sığınakların havalandırılmasında kullanılır. Hücreli tiplere göre daha kompakt yapıda olmaları hava kanalına tavanda bağlanma imkanı tanımaktadır. Kanal tipi sığınak cihazları 500 ila 1500 m3/h kapasitede imal edilmektedir. Hücreli tip sığınak havalandırma santralinde bulunan tüm özelliklere sahiptir. 20 ila 50 kişilik sığınakların havalandırılmasında kullanılmaktadır.

 

Kanal Tipi Sığınak Cihazı Sistemlere Göre Avantajlı Yönleri

Kanal tipi sığınak cihazları oldukça kompakt yapıdadır. Sığınak alanlarının tavanlarına kolaylıkla monte edilebilmektedir. Cihazlar tamamen tavana monte ediliyor olması sığınak içinde alan tasarrufu yapılmasını sağlar. Hava kanalı sığınak cihazının bağlantı flanşları sayesinde kolaylıkla monte edilmektedir. Sığınak havalandırma cihazının hava emiş tarafında bulunan zıt konumlu hava damperi tek kol yardımı ile acil durum tarafı ile normal durum tarafının açık veya kapalı olması sağlanmaktadır.

 

Kanal Tipi Sığınak Cihazı Genel Özellikleri

Kanal tipi sığınak cihazları galvaniz saclar kullanılarak imal edilmektedir. Galvaniz saclar kesim ve şekil verme işlemlerinin ardından elktrostatik boya ile kaplanmaktadır. Sığınak cihazlarında yüksek basınçlı direk tahrikli plug fanlar kullanılmaktadır. Cihazların iç yüzeyleri 0.8 mm kalınlığında kurşun levhalar ile kaplanmaktadır. Sığınak cihazlarında standart olarak  G4 kaba filtre Aktif Karbon Filtre F7 torba filtre NBC filtre Ve kurşun eliminatör kullanılmaktadır. Cihazların tavana monte edilebilmesi için özel tip askı aparatları kullanılmaktadır

About the author

Leave a Reply

Whatsapp
Whatsapp İle İletişime Geçin
Whatsapp İle İletişime Geçin.