PKF SERİSİ (500-11.000m3/h)

Kanal tipi fanlar ofis, soyunma odası, spor salonu, wc gibi alanların havalandırılmasında kullanılmaktadır. Dikdörtgen kesitli tasarımları sayesinde hava kanalına kolayca monte edilirler. 3 kademeli elektrik motoru ile birlikte çalışan radyal fan sessiz çalışarak istenilen kapasiteyi sağlamaktadır.

Kanal Tipi Fanların Genel Özellikleri Nelerdir?

Kanal tipi fanlar galvaniz sacdan dikdörtgen dizaynda imal edilmektedir. Emiş ve basma taraflarında bulunan bağlantı flanşları hava kanalına kolayca bağlanmasını sağlar.

Tüm kanal tipi fanların hava giriş tarafında bir G4 veya metal filtre için yeri vardır. Fan olarak kullanıldığı yerlerde filtre ile birlikte kullanılır. Cihazlarda direkt akuple radyal fanlar kullanılmaktadır. Elektrik motorları standart olarak 3 hızlıdır . Fan motorları 220 volt elektrik ile çalışmaktadır.

Kanal Tipi Fanlar Ne İş Yapar?

Küçük ve orta ölçekli havalandırma projelerinde kullanılır. Kanal tipi fanlar oldukça kompakt yapıda imal edilmektedir. Bağlantı yönü değiştirilerek hem aspiratör hem de vantilatör olarak kullanılabilir. Kanal tipi fanlar flanşlı bağlantıları sayesinde pratik kullanım sağlar. Konfor için kurulan havalandırma sistemlerinde tercih edilir. Çok sessiz ve verimli çalışır. Hız ayarlanarak istenilen kapasitenin elde edilmesini sağlar.

Kanal Tipi Fanların Diğer Sistemlere Göre Avantajları Var mıdır?

Hızlı montaj özelliğinden dolayı kanal tipi fanlar oldukça fazla tercih edilmektedir . 500, 1000, 1500, 2000 m3/h kapasite aralığı her türlü küçük ölçekli projede tercih edilmesini sağlamaktadır. Özellikle WC havalandırma işlerinde kullanılır. Küçük boyutları diğer aspiratör sistemlerine göre daha avantajlıdır. Sessiz çalışan sistemler çatı katına montaj yapılması durumunda çevreyi rahatsız etmez.