PPF SERİSİ (1.000-100.000 m3/h)

Hücre aspiratörleri ofis fabrika otopark bunker tamirhane spor salonu wc vb. yerlerin havalandırılmasında kullanılır. Frekans kontrol cihazı bağlantısına uygun olduklarından hız ayarlanarak farklı kapasitelerde kullanılırlar. Emişin davlumbazdan yapıldığı projelerde aspiratör üzerine metal filtreler monte edilmektedir. Yağlı ortamlarda kullanılan baca aspiratörlerinin elektrik motorları hava akımının dışında tutularak daha uzun bir çalışma ömrü elde edilir.

Hücreli Aspiratörün Genel Özellikleri Nelerdir?

Hücreli aspiratörler 40×40 çelik kutu profiller kullanılarak imal edilmektedir. Hücre panelleri çift cidarlı olarak imal edilmektedir. Panel kalınlığı 50 mm olarak imal edilmektedir. Cihazlarda plug fanlar kullanılmaktadır. Hücreli aspiratörlerde kullanılan elektrik motorları 380 volt ile beslenmektedir. Plug fanlı aspiratörler özel çelik kaide üzerine inşa edilmiştir. Çift cidarlı panellerin dışında 1 mm boyalı galvaniz sac, 0,5 mm kalınlığında galvaniz sac kullanılmaktadır. İki duvar arasında yüksek yoğunluklu taşyünü izolasyonu kullanılmaktadır.

 Hücreli Aspiratör Ne İşe Yarar?

Hücreli aspiratörler, konfor tipi havalandırmaya ihtiyaç duyulan yerlerde ve partikül transferinin yapıldığı yerlerde kullanılmaktadır. Cihazlarda kayış-kasnak mekanizması bulunmadığından net verimleri oldukça yüksektir. Plug fanlı hücre aspiratörleri ile daha sorunsuz ve verimli havalandırma yapmak mümkün hale gelmiştir. Hava kanalı bağlantısının zor olduğu yerlerde bu tip aspiratörler montaj kolaylığı sağlar.

Diğer Sistemlere Yerine Hücreli Aspiratörler?

Plug fanlı hücreli aspiratörler muadillerine göre daha verimli çalışır. Kayış-kasnak mekanizmasının bulunmaması daha az verim kaybına neden olur. Plug fanlar, geriye eğik seyrek kanatlı fanları sayesinde yüksek basınç üreterek daha uzun hava kanalı bağlantısına olanak sağlar. Cihazların hava çıkış bölümü, cihaz hücresinin herhangi bir yüzeyinden tek panel değişimi ile yapılabilmesi kullanım kolaylığı sağlamaktadır.