Türkçe
Türkçe
English
444 65 09 Pts - Cuma 08:30 - 17:30 Tavşanlı OSB 6. Cd. No:5 Kütahya
Sertifikalar
CE,Tsek,ISO
Menşei
%100 TÜRK MALI
Enerji Sınıfı
A+ CLASS
Teklif Talebi

Hepa Filtre Kutusu (Hepa Box) Genel Özellikleri

Hepa filtre kutuları paslanmaz veya alüminyum sac malzemeler kullanılarak imal edilir. Tasarımı yapılan ürünler cnc makineler yardımı ile hassas bir şekilde işlenmektedir. Hepa kutularının birleşim yerleri özel recimler ile sızdırmaz hale getirilir. Hepa kutularını hava giriş kırımlarında volimetrik hava ayar damperleri bulunmaktadır. Hava ayar damperleri hava kanalı üzerinden istenilen miktarda hava miktarının alınmasını sağlar.

 

Hepa Filtre Kutusu (Hepa Box) Ne İşe Yararhepa-filtre

Hepa filtre (hepa box) vantilasyon havasının belli standartlara göre temizlenebilmesine olanak sağlayan hassas ekipmanlardır. Hepa filtreler kutu içine sızdırmaz bağlantı tekniği ile monte edilerek havanın tamamının filtre üzerinden geçirilmesini sağlar. İleri teknoloji imalat ve tasarımlarının yapıldığı özel alanların havalandırılması için hepa boxlar kullanılmaktadır. Temiz oda uygulamalarında istenilen standart kriterlerine ulaşabilmek için hepa filtre kutuları kullanılmaktadır.

 

Hepa Filtre Kutusu (Hepa Box)  Nerelerde Kullanılır

Hepa kutuları temiz oda ve ameliyathanelerde kullanılmaktadır. Ön filtrasyonu yapılan üfleme havası son olarak hepa filtreden geçirilerek istenilen hijyen koşulları sağlanmış olur. Hepa kutuları standart hepa ölçüleri olan 1-1/2  tam yarım çeyrek boyutlarında imal edilmektedir. Tavan ve duvar montajına uygundur. Hepa filtre kutuları kolay temizlendikleri için hijyen koşullarını sağlamaktadır. Sağlık gıda kimya silah sanayi genetik uzay sanayi ve havacılık sektörlerinde hepa filtre kutuları kullanılmaktadır.

 

Hepa Filtre Kutusu (Hepa Box) Diğer Sistemlere Göre Avantajları Yönleri

Hepa filtre kutuları çok yüksek standartlara göre imal edilmektedir. Hassas hava temizleme ihtiyacı olan her projede hepa box kullanılmaktadır. Temiz alan standartlarına uygun olan her projede validasyon yapılması gerekir. Validasyon işlemi basınç ve sızdırmazlık gibi bazı testlerden oluşur. Hepa kutuları istenilen özellikleri sağlamak için genelde paslanmaz çelik ve alüminyum malzemeden imal edilmektedir. Kutların birleşim yerlerinde kaynak ve vida kullanılmaz özel kimyasal reçine kullanılarak sızdırmazlık sağlanır.

About the author

Leave a Reply

Whatsapp
Whatsapp İle İletişime Geçin
Whatsapp İle İletişime Geçin.