Türkçe
Türkçe
English
444 65 09 Pts - Cuma 08:30 - 17:30 Tavşanlı OSB 6. Cd. No:5 Kütahya
Sertifikalar
CE,Tsek,ISO
Menşei
%100 TÜRK MALI
Enerji Sınıfı
A+ CLASS
Teklif Talebi

Davlumbaz Emiş Sistemi Filtre Genel Özellikleri

Davlumbaz emiş sistemlerine genel olarak klima santrali yapım teknikleri kullanılarak hücresel gövde imalatı yapılır. Hücre panelleri çift cidarlıdır. Cihaz eğer kömür yakan sistemlerde kullanılıyorsa sulu filtreli modeller tercih edilir. Elektrik ve kaynaklı sistemlerde elektrostatik filtre granül karbon filtre duman filtresi ve yağ tutucu metal filtreler kullanılmaktadır. Cihazlarda geriye eğik seyrek kanatlı plug fanlar kullanılmaktadır. Atık hava temizleme cihazlarında elektrik motoru hava akımı dışında bırakılarak yüksek sıcaklıklara maruz bırakılmamaktadır. Cihazlarda frekans invertörü kullanılarak daha ihtiyaç kadar kapasite sağlanmış olmaktadır.

 

Davlumbaz Emiş Sistemi Ne İşe Yarar

Davlumbaz emiş sistemleri mutfak ve ızgara sistemleri veya kötü koku ve duman üreten işletmelerde havanın daha az kirletilmesini sağlamak için geliştirilmiştir. Kötü ve dumanın kaynağı üzeri davlumbaz adı verilen toplama sistemleri monte edilmektedir. Davlumbaz ile etrafa yayılması büyük ölçüde engellenen kötü hava atık hava temizleme santralleri ile filtre edilerek %  80 e yakım bir temizleme verimi elde edilmektedir. Atık hava temizleme santrali kullanım yerine göre farklılık göstermektedir. Kömür kullanılan ızgara tezgahlarında sulu filtre sistemi ile beraber kullanılır. Buhar yağ ve duman içeren sistemlerde ise elektrostatik filtre granül kartuş karbon filtre beraber kullanılmaktadır.

 

Davlumbaz Emiş Sistemi Nerelerde Kullanılır

Yeni yürürlüğe giren kanun ve yönetmelikler uyarınca restoranlarda ve baca çıkışı olan yerlerde tekstil ve dokuma fabrikaları boyama yapılan yerlerde kullanılır. Talaşlı imalat yapan fabrikalar plazma ve lazer tezgahlarının dış hava baca bağlantılarında dış ortama yayılması muhtemel zararlı maddelerin filtre edilmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Elektrostatik filtreler havada asılı her türlü partiküle karşıt iyon yükleyerek filtre yüzeyine yapışmasını sağlamaktadır. Özellikle şehir merkezlerinde bulunan restoranların atık havalarında bulunan kötü kokular granül karbon filtre ile büyük ölçüde temizlenmiş olur.

 

Davlumbaz Emiş Sistemi Diğer Sistemlere Göre Avantajları Yönleri

Sadece hava çekişi yapılarak ortama çıkışı sağlanan hava çevreyi hem koku hem de sağlık açısından tehdit etmektedir. Gelişen teknoloji bu alanda da Yeni tekniklerin kullanılmasına olanak sağlamıştır. Kirli hava sulu filtre elektrostatik filtre granül karbon filtre ve duman filtresinden geçirilerek daha temiz bir ortam sağlanmış olur.

 

About the author

Leave a Reply

Whatsapp
Whatsapp İle İletişime Geçin
Whatsapp İle İletişime Geçin.