Türkçe
Türkçe
English
444 65 09 Pts - Cuma 08:30 - 17:30 Tavşanlı OSB 6. Cd. No:5 Kütahya
Sertifikalar
CE,Tsek,ISO
Menşei
%100 TÜRK MALI
Enerji Sınıfı
A+ CLASS
Teklif Talebi

Aksiyal Fanların Genel Özellikleri

Cihazlar silindir tezgahlarında özel şekil verilerek yuvarlak hale getirilir giriş ve çıkış ağılarına yuvarlak hava kanalı flaşları monte edilmektedir. Elektrik motorları mukavemeti arttırılmış bağlantı ayakları ile cihaz gövdesine monte edilmektedir. Yuvarlak aksiyal fanlar galvaniz kaplı statik boyalı saclar kullanılarak imal edilmekredir.

 

Aksiyal Fan Ne İşe Yarar

Aksiyel fanlar hızlı hava transferi sağlamak için tasarlanmış cihazlardır. Dairesel kesitli aksiyel fanlar hava kanalı bağlantılı veya serbest atışlı olarak kullanılmaktadır. Akiyel kanatlı fanlar otoparklarda jet fanlı havalandırma sistemleri ile entegre edilerek toplanma havasının yer seviyesine ulaştırılmasını sağlar. Aksiyel fanlar hem aspiratör hem de vantilatör olarak kullanılabilmektedir. Aksiyel kanatlı fanlar patlayıcı ve parlayıcı madde transferi gereken yerlerde de kullanılmaktadır.

 

Aksiyal Fanlar Nerede Kullanılır

Aksiyel fanlar otopark alanlarında duman tahliye fanı olarak kullanılmaktadır. Duman tahliye vazifesi gören fanların motorları yüksek ısılara belli bir süre dayanabilecek duman motorları kullanılmaktadır. Duman motorları 300 C sıcaklığa en az 3 saat dayanabilecek özellikte imal edilmektedir. Aksiyel kanatlı fanlarda kullanılan pervanelerde açı ayarı yapılarak debi ve basınç ayarı yapılmaktadır. Açı ayarlı kanatçıklar bakalit ve alüminyum malzemeden imal edilmektedir.

 

Aksiyal Fanların Diğer Sistemlere Göre Avantajlı Yönleri

Gayet pratik kullanımları sayesinde ekonomik çözümler sunar. Yuvarlak hava kanalı karşı bağlantı flanşı sayesinde hızlı montaj olanağı sunar. Aksiyel sadece montaj yönünün değiştirilmesi ile aspiratör ve vantilatör olarak kullanılmaktadır. Pervaneler motor miline direkt akuple edildiğinden dolayı güç aktarım mekanizmalarından kaynaklanan verim düşüklükleri yaşanmaz. Proje gereksinimleri doğrultusunda istenilen basınç ve debi miktarı açı ayarı yapılan kanatlar sayesinde hassas bir şekilde ayarlanmaktadır. Gerekli olan durumlarda iki hızlı elektrik motorları kullanılarak havalandırma ve duman tahliye işlevinde kullanılmaktadır.

About the author

Leave a Reply

Whatsapp
Whatsapp İle İletişime Geçin
Whatsapp İle İletişime Geçin.